HAGEMON

Natuke rohkem kui 10 aastat tagasi on möödunud mu viimasest blogipostitusest  ning hiljuti tabasin end mõttelt, et nüüd on aeg vana hobi taaselustada. Küll uuemal ja värskemal kujul — uudiskirjana. Uudiskirja/blogi päevakajaline 3-punktiline formaat on inspireeritud Daniel Vaariku ja Sten Tamkivi uudiskirjast Memo,  mida olen pikalt jälginud.

Kes?

Lõunakeskuse ajakirjas ilmus väike lugu minust, kus räägin natuke enda “teekonnast”, müütidest, õppetundidest ja … Jaapanist.

Astri Grupi nõukogu liige Silver Hage suhtub kirglikult keskkonna- ja roheteemadesse ning usub, et tulevik, mis aitab säästa loodust ja liigirikkust, tagades nii planeedile kui ka inimestele tervislikuma elu, pole utoopia, vaid otsus, mis tuleb vastu võtta.

Millest?

Nn elevator pitch on "mõtted kaubandusest, toidust, energiast, keskkonnast ja inimloomusest kliimamuutuse perspektiivist" ehk valdkondades, milles ma igapäevaselt töötan ja end harin.

Miks?

  1. Kliimamuutus on tegelikult pehme sõna. Viies end teemaga kurssi, saab kiirelt selgeks, et olukord on p***e minemas või juba ongi p****s ning õige sõna on kliimakriis. Kui parafraseerides meemi "every disaster movie starts with a scientist being ignored", siis ma tunnen end igapäevaselt nagu ma elaks mingis teises inforuumis. Nagu mul oleks infot, mida enamus ei tea või ei taha teada.

  2. Viimase mõne aastaga on kliimamuutuse teema laiemalt hõivanud suurema osa minu tööst ning ka vaba aja lugemisest/kuulamisest/vaatamisest. Juba ülikoolis jäi mulle enda mõtete struktureerimiseks külge harjumus märkmeid teha ning nüüd on tavaline, et kirjutan üle päeva eri mõtteid või viiteid oma Evernote'i.

  3. Kliimamuutus on vestlustes aina aktuaalsem teema — olgu see prügisorteerimine, elektriautod, lageraie või tuulikud. Kuna ma olen teemasse juba omajagu süvenenud, küsitakse tihti minu arvamust. Ning kuna enamus teemasid on tegelikult väga keerulised, nõuab ammendav vastus palju aega. Oma kirjutiste avaldamine annab mulle võimaluse öelda "see on lühike vastus, pikema vastuse jaoks võin sind oma uudiskirja listi lisada."

  4. Juba praegu jagan oma mõtteid, põnevaid leide ja arutlusteemasid erinevatesse chat'idesse ja gruppidesse ning uudiskiri võimaldab mul juba kirjutatu ühte patta panna.

Miks kliimamuutus nii oluline teema on, kirjutan juba tulevikus eraldi.

Kuidas?

Sisu on seinast seina, aga korraga ainult 3 punkti:

  • Põnevad artiklid/videod/podcast'id.

  • Raamatusoovitused.

  • Igapäevased (kuumad) arutlused, mis tihti seltskonnas tekivad: kas X on ikka keskkonnasäästlikum kui Y jne.

Tihedus?

Selgub aja jooksul.

Subscribe to Hagemon

People

Member of the Supervisory Board at Astri Group. Any views expressed are my own.